Bebek Dostu Hastane
06 Haziran 2023


*Hastanemiz sağlık bakanlığımız tarafından 2003 yılında ‘bebek Dostu Hastane’, 2018 yılında ‘Yenidoğan Bebek Dostu Hastane’ünvanlarını aldı.Anne Dostu Hastane Çalışmalarımız devam ediyor.

Bebek Dostu Hastane Nedir?

Bebek ve Anne Sağlığını geliştirmek amacıyla;  Anne sütünün özendirilmesi, konu hakkında annelerin motivasyonunun sağlanması,annelere emzirme konusunda bilgi verilmesi ve doğru alışkanlıkların kazandırılmasına yönelik Sağlık Bakanlığının çalışmaları kapsamında, doğum hizmeti verilen hastanelerde emzirmenin başarılı ve kanıksanan bir uygulama haline gelmesini sağlamak üzere ‘’Bebek Dostu Hastaneler’’ programı başlatılmıştır

Doğum hizmeti verilen hastanelerde, gebelikten itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlayan, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personeli ile annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan hastaneler ‘’Bebek Dostu Hastane’’ unvanını almaktadır. Hastanemiz 2003 tarihinde bu unvanı almıştır.Halen bu ünvanın gereğinde  hizmet vermektedir.

Bebek Dostu Hastane olarak tüm personele emzirme danışmanlığı eğitimi, düzenli olarak her yıl yapılmaktadır.Emzirme politikası düzenli aralıklarla hatırlatılmaktadır.

Hastanemizin amacı tüm doğan bebeklerin doğumdan hemen sonra  anne sütü almasını ve bu sayede kendine güvenen sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamaktır. 

bebek dostu ödül.jpeg

2022 AS EG.JPG
2023 AS EG.JPG


emzirme politikamız.jpeg


BAŞARILI EMZİRMEDE ON ADIM.jpeg